Teşvik Danışmanlığı

Teşvik Danışmanlık Hizmeti

İGEME: Teşvik Danışmanlığı

Teşvik Danışmanlık Hizmetimiz Devletin Kobilere ve üreticilere verdiği teşvikleri alması için süreçleri takip etmek amacı ile verdiğimiz hizmettir. 

Teşvik Danışmanlığı Hizmetimiz özelliği bakımından takipçilerimizin ve rakiplerimizin aksine vizyon ve iş geliştirme hedeflidir. Teşvik Danışmanlık Hizmeti almak bir zorunluluk değildir. Tüm kurumlara kendiniz başvurabilir, alabilir ya da bu hizmetleri takip edebilirsiniz. İGEME ruhu ve vizyonu bakımından size bu desteklerle yeni pencereler açmayı hedeflemektedir. 

İş Geliştirme ve Teşvik Danışmanlığı, iş modelinizin kavranıp bu iş modeli ve ihtiyaçlarınız çerçevesinde ortaya çıkan iş planınızın ihtiyaçlarını belirleyerek bunların devlet destekleri ile nasıl finanse edileceği bir işler bütünüdür.

İGEME olarak İş geliştirme ve Teşvik Danışmanlığında

@kosgeb
@işkur
@ticaret bakanlığı
@sanayi ve teknoloji bakanlığı
@tübitak
@yatırım teşvik belgesi
@turquality
Vs. tüm desteklerin incelenerek sizin için uygun olanların uygun zamanda alınması ile ilgili süreçlerin yönetilmesi meselesidir.

Teşvik Danışmanlığı; siz işinize bakın devlet desteklerini bize bırakın! Sabah akşam her yerden bir teşvik haberi ile uyanıyoruz. Kosgeb, Ticaret Bakanlığı, Tarım, Hayvancılık, babaannelere bile teşvik var. Sabah işe başladığınızda bir sürü sorumluluk, üretim ve yönetim işi ile ilgilenen sizlerin artık düşünmesi gereken birçok şey var. Tüm bunlar ile ilgilenirken teşvikleri nasıl takip edeceksiniz!

İşkur ya da İhracat, Kosgeb’in yeni uygulamasını takip etmek, ona uyum sağlamak sonra da sonuç almak. Teşvikleri almak, destekleri takip etmek yoğun bir çaba gerektiriyor.

Devlet Destekleri 1927 yılından beri bu ülke gündeminde ve siz 19 dakika 27 saniyede bunu öğrenemezsiniz. Bırakın işi uzmanına! Devlet destekleri için illaki bir danışmana gerek var mı? 

Yeterli zamanınız, bilginiz ve cesaretiniz varsa bunun için kimseye ihtiyacınız yok.

Siz işiniz ile ilgilenin teşvikleri bize bırakın!
Firmaların yeni pazar arayışları ile birlikte artan ihracatımız ve buna karşılık devletin ihracatı arttırma yöntemleri kapsamında uyguladığı teşvikler incelendiğinde, firmaların ihracat faaliyetlerini desteklemeye yönelik devlet yardımları, teşvikleri ve bunlardan nasıl yararlanabilecekleri konusunda bilgilendirilmediği veya yeteri kadar kullanılmadığı görülmektedir. Bunun sebebi bilgisizlik, plansızlık ve yetkin bir “Teşvik Danışmanı” olamamasıdır.

Teşvik Danışmanlığı bizim uzmanlık alanımız. Sadece hizmet vermiyoruz teşvik danışmanları da yetiştiriyoruz.

Bu konuda İGEME’nin yaptığı eğitim organizasyonlarına katılarak bilgi alabilirsiniz.  Bu süreçte desteklerin takibinde, bilgi ve mevzuata uygunlukta yaşanan aksaklıklar ve bilgisizlikler yüzünden birçok teşvik alınmadığı bilinmektedir. Bu nedenle İGEME, Teşvik Danışmanlığı sistemini yürürlüğe koymuştur.

İGEME Teşvik Danışmanlığı Hizmet Paket Fiyatlarımız
-Tek Paket Teşvik Danışmanlığı Hizmet Bedeli AYLIK 4.250 KDV dahil +%5 komisyon
-Tek Dosya başvuru bedeli: 2.000+KDV+alınan Teşviklerin %5


Teşvik Danışmanlığı hakkında sorulabilecek bazı örnek soruları biz hazırladık.

Siz sadece evrak takibi yapacak bir teşvik danışmanı aramıyorsunuz. Siz geleceğinizi şekillendirecek, vizyoner, iş geliştirme sürecinizde teşvikleri nasıl kullanacağınız konusunda size rehberlik edecek bir ekibe yani İGEME’ye ihtiyacınız var. Şimdi arayın ve en iyi Teşvik Uzmanı ile çalışın.  

Teşvik Danışmanlığı hizmeti ve kapsamı hakkında her şeyi sorabilirsiniz.
Teşvik Danışmanlığı İGEME
20 Soruda Teşvik Danışmanlığı
Teşvik Danışmanlık Sözleşme Örneği

Arkadaşlar kopyalarken içinde bize özel döküman ve kalıpları unutmayınız… Kaynak belirtirseniz seviniriz.

Devlet Destek ve Teşvikler Hangi Durumda Alınamaz?

İhracat Teşviklerini İhracatçının İhtiyacını Karşılıyor mu?

Devlet Destek Teşvik ve Hibe Sistemi

İhracat Destekleri Nelerdir? Kimler Alabilir?

Kobiler Teşvikleri Nasıl Alabilir? Ne yapmalıdır?

İyi bir Teşvik – Devlet Destekleri Danışmanı Nasıl Olur?

İhracat Teşvikleri – Yurtdışı Ofis Depo Desteği 

İhracat Teşvikleri – Tüm Üretici ve Sektörler İçin Teşvik Var Mı?

İhracat Teşvikleri – Pazar Araştırma Desteği Nedir?

Devlet Teşvikleri Nasıl Alınır?

Devlet Destekleri ve İş Geliştirme Koçluğu Nedir?

SORULARLA TEŞVİK DANIŞMANLIĞI

1- Ben teşvik alabilir miyim?

Bu soruyu soruyorsanız yazının devamını okumanıza gerek yok aslında. Ancak herkesin alamazsın ya da çok zor dediği ve bunların nedenini söylemediği bir ülkede alanların bile aldığını inkar edip sakladığı bir ülkede alabilirsiniz. Girişimci olarak bir projeniz ve bir şirketiniz varsa ve REEL kayıt altında bir iş yapıyorsanız devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz.

2- Teşvikleri kendim takip edebilir miyim? Neden danışman kullanmalıyım?

Tabii ki yapabilirsiniz. Bu konuda gerekli bilgiyi ve yapılacakları internet sitemizden ya da eğitimlerimizle edinebilirsiniz. Kurumların web sitelerinden öğrenebilir, kurumları arayabilir, onlarla görüşebilir ve onları ziyaret edebilirsiniz. Tüm bunlara zamanınız olmadığı için, hazırlanması gereken dokümanları doğru okuyup okumadığınızı anlamak ve teyit etmek için, her gün tebliğleri okuyamayacağınız için, zamanla değişen usul ve esaslara hakim olmadığınız için danışman kullanmalısınız.

3- Teşvikler için ne kadar zaman ayırmalıyım?

Teşviklerden ne bekliyorsunuz? Ne anlıyorsunuz? Teşvik için ne kadar zaman ayıracaksınız? Soruya soruyla cevap vermek doğru değil. Biz size şu konuda karar vermenizi öneriyoruz; saatiniz kaç para? Vaktinizi ihracat için ayırdığınızda yapmak zorunda olduğunuz süreçlerde ne gibi aksamalar olacak? Günde kaç saatiniz boş? Hangi kurumlardan hangi teşviklere başvuracaksınız? Hangi dosyaları yazacaksınız? Hangi evrakları yapacaksınız?

4- Bir şirketin teşvikleri alması için neler gerekir.

https://www.igeme.com.tr/category/tesvikler/ linkinden teşvikler konusunda bilgi alabilirsiniz. Ancak teşviklerden yararlanmak için önce mevzuata uygun hareket etmeniz gerekir. Sonra devletin istediği şekilsel evrak ve süreçleri yönetmelisiniz. Sonra fiziksel delilleri tanzim etmelisiniz. Bu dosya süreci dışında tebliğe uygun yönetmelisiniz. Kayıt altında çalışmalı ve sistemi bankacılık içinde yönetmelisiniz. Bunları yerine getirirseniz teşviklerden faydalanabilirsiniz.

5- Teşvikleri almak için nasıl bir personele ihtiyaç var?

Teşvik için çalıştıracağınız kişinin okuma ve yazmayı çok iyi bilmesi gerekir. Sayfalar dolusu (binlerce sayfa) mevzuat, usul esasları takip etmeyi bilmeli, teşvikler konusunda ne yapacağına başlamadan önce yeni ne var diye bakarak güne başlamalı. Değişen usul ve esasları takip edebilmeli. Memur gibi, muhasebeci gibi, patron gibi, işletmeci gibi düşünebilmeli. Dosyalama konusunda çok iyi olmalı. Zaman planlamasını çok iyi yapabilmeli. Devlet ve sektörde karşılaştığı yetkili ve personellerle iletişimini iyi kurmalı. Aynı zamanda yorumlama, doğru çözümleme için matematik ve mantık konularında yetenekli olmalı. Proje döngüsü ve süreçleri konusunda denemeler yapmış olmalı.

6- Teşvik için yapılan işlemleri nasıl yöneteceğim?

Tüm bu başlıkları insan kaynakları seçimi sonrası biliyor olmak, personelin doğası gereği yaşatacağı durumlara hazır olmalı. Ayrıca 365 gün teşvik iş planı tek tek başlıkları ile biliyor olmak gerekir. Süreçleri hatırlatmak, hatırlamak ve yönetmek gerekir.

7- Tüm sorularımı sizden danışmanlık alalım diye mi bu şekilde cevaplıyorsunuz?

Siz yukarıdaki başlıklara vakıfsanız, bunları yapacak zamanınız varsa, çalışanlarınız ya da siz kendiniz bu tecrübeleri edinecek zamana, paraya ve sabra sahipseniz danışmanlık almadan da ilerleyebilirsiniz. Biz soruya şeffaflık çerçevesinde cevap veriyoruz. Bundan sonrası size kalmış.

8- Tüm bu söylediğiniz işlemleri siz yapabilir misiniz?

www.igeme.com.tr,
https://www.facebook.com/igeme.com.tr/, https://www.facebook.com/muratcevizkitabi,
https://www.linkedin.com/in/igeme/

Ekibimiz ve bizim hakkımızda ayrıntılı araştırma yapmanızı öneririz. Bu konuda 20 yıllık tecrübe ve ekibimiz ile çalışıyoruz. Kosgeb, Ticaret Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Türk Tanıtma Fonu, AB, Kalkınma Ajansları, Sağlık, Eğitim, Orman ve Arge desteklerine kadar birçok çalışmada teşvikleri kendimiz için ve danışmanlığını yaptığımız kurumlar için almaya devam ediyoruz.

9- Bizim için teşvik danışmanlığı yaparken hangi hizmetleri alacağım?

Seçeceğiniz hizmet paketinde söylenen ve yazılan işlemler sizin adınıza sizin için yapılacak. Söylediklerimizi yapacağız, yaptıklarımızın en iyisi yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.

10- Teşvikler için sizin yapacaklarınızı nasıl kontrol edeceğim?

Sizin için yapılanlar raporlanacak ve bir CRM programı ile size ait alanda yapacağımız çalışmaları takip edebileceksiniz. Ayrıca her türlü testi yapabilirsiniz. Sıfır güven ilkesi ile hareket etmenizi öneririz. Ayrıca aldığınız hizmet paketine uygun vizyon toplantıları, kahvaltılar, network toplantıları ile size özel toplantı ve sunumlar için bir araya geleceğiz.

11- Teşvik danışmanlık yaptığınız çalışmalarda nasıl bir yol izleyeceğiz?

Biz sizin personeliniz gibi çalışacağız. Sizin adınıza sizin için iletişim kuracağız. Önce sizin elemanınız olmamız için işe almanız gerekir. Öncelikle bizim için bir vekaletname düzenleyeceksiniz. Bu düzenlediğiniz vekalet sonrası sizin için çalışmaya başlayacağız. Bu çalışmalar analiz ve vizyon belirleme ile başlayacak. Statü belirleme, geçtiğimiz dönemde almanız gerekirken alamadığınız teşviklerin belirlenmesi, alabileceğiniz teşviklerin listelenmesi, olası teşvikler için bilgilendirme toplantılarının yapılması, sürekli yenilenen teşviklerin takip edilip haberdar edilmeniz.

12- Bu fiyatlar pahalı değil mi?

Fiyatlar en önemli konu gibi durur. Ancak aşağıda yapılan işleri tek tek listeleyin ve bu işleri yaptıracağınız kişilerle konuşup onlardan fiyat isteyin. Sonra tekrar konuşalım. Örneğin; sizin için günde 50 yurt dışı telefon edecek Arapça konuşacak bir personelin maliyeti ne kadardır? Maaş, telefon, internet, arayacağı data, konuşacağını öğretmek, sigorta, kaç paradır? Sizin için 10 gün yurt dışına seyahat edecek ve bunu başarı ile yapacak bir elemanın pasaport, vize, otel, uçak, vs. masrafları ile maliyeti nedir?

13- Hangi Devlet Desteklerinden yararlanabiliyorum?

Sizinle yapacağımız sözleşmelerle bize ödeyeceğiniz bedelin Kosgeb danışmanlık desteğinden faydalanabilir bu şekilde 6.000 TL’lik bölümünü alabilirsiniz. Ayrıca proje desteklerinde Kosgeb’in belirlediği miktar kadar proje yazma bedelini danışmanlık desteği kapsamında tahsil edebilirsiniz.

14- Bu konuda referans ya da yeterliliğinize nasıl inanayım?

İnanç karşılıklı bir sürecin sonucudur. Araştırmadan matematiksel sorgulama yapmadan kimseye inanmayın. Sayıların konuşmadığı hiçbir iddia manalı değildir. Karşınızda söylenen her şeyi kontrol etmenizi öneririz. Biz ya da başkası, önemli olan yapılacaklardır. İrili ufaklı firmaların size referansımız var dediğinde verilen vekaletnameleri sorun. Size 10 tane vekalet göstermeyen firmanın referansına inanmayın. Bu ara herkesin logosunu kullanan arkadaşlar bizim şirketlerimizin logosunu bile hizmet verdik diye kullanmaktalar. Bu yüzden firma değil vekaletname sorun.

15- Çalışmaya başladıktan sonra size şimdiki gibi kolay ulaşacak mıyım?

Sistemde size bir personel belirliyoruz. Her an ulaşabilirsiniz. Amacımız sizinle konuşmak sizinle iletişmek değil, sizin için teşvikleri takip edip almak. Bu süreci iyi yönetmek için 15 günde 1 toplantı yapıyoruz.[

16- Sizinle çalıştığımda ne zaman teşvik alacağım, ne kadar sürede alacağım?

Teşvikler önce öde sonra al prensibi ile çalışır. Ödemesini yaptığınız teşvik konusu harcama ya da proje onayından sonra 6 ayda teşvikin hesabınıza geçeceğini düşünün ve planlayın. Ne kadar erken başvuru yapabilirsiniz, hangi alanda iş planınız var, hangi alanda çalışma yapacağınızı biliyor olmanız gerekir. Kendinize ait bir pazarlama, yatırım, ihracat planınız, kalkınma ve markalaşma planınızın olması bu işi kolaylaştıracaktır.

17- 1 yıl bittiğinde devam etmezsem ne olacak? Nasıl devam edeceğiz?

Eğer devam etmiyorsak bu durumu belirtip vekalet, dosya, şifre ve telefonları size teslim edip kapatacağız çalışmayı. Devam ediyorsak ödememizi alıp çalışmaya devam edeceğiz. Devam eden teşvik süresi için dosyaların tamamlanmasını sağlayacağız.

18- Hangi teşvikler var? Hangi kurumlar teşvik veriyor?

Ekte sunulan teşvikler, teşvik formları İGEME ve Murat IŞIK tarafından hazırlanmış en kapsamlı teşvik dökümantasyonudur. Kaynak göstererek kullanabilirsiniz. Ancak emeğe saygı adına kendi çalışmalarınızı öneririz.

19- Ben İstanbul’da değilim, bu süreci nasıl yöneteceğiz?

Türkiye’nin her yerinde firmalara hizmet verdik. Bu nedenle yeriniz önemli değil. Sadece havaalanı olması ulaşımın kolay olması açısından ayrıca toplantı ve süreç için önemli.

20 – Ödemeyi nasıl yapacağım?

Belirtilen ödemenin %50’si nakit olarak yapılır. Kalan ödeme sürecin aksamaması ve sorumluluğumuzu yerine getirmek adına çek ödemeleri ya da kredi kartına taksit olarak 4 ayı geçmeyecek şekilde tahsil edilir.